Uroczystość beatyfikacji - wspomnienia

Kard. Stefan Wyszyński prymas Polski i Matka Elżbieta Czacka, fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, 12 września zostali oficjalnie włączeni przez papieża Franciszka do grona błogosławionych.

więcej

18 września Stand Up - Chrystus Król Jarocin

W sobotę 18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę. Parafia Chrystusa Króla w Jarocinie pragnie tego dnia zgromadzić młodzież naszej diecezji, aby bliżej poznali młodego Stanisława. Tego dnia w Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie Stand up. 

Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.

Matka Boża Bolesna - 15 września

15 września Kościół Katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Wspomnienie to przypada dzień po święcie Podwyższenia Krzyża, którego istotą jest ukazanie tajemnicy krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

więcej

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy, które wyrażają głęboką wiarę w moc wstawiennictwa św. Józefa przed tronem Boga.

więcej

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i dzieci Komunii św. rocznicowej do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu, sobota 18 września 2021 r.

więcej

Zakończenie Białego Tygodnia

Nasza wspólnota parafialna przez ostatnie kilka dni przeżywała szczególny czas. Wydarzeniem, które skłoniło nas do świętowania i radości był Biały Tydzień.

więcej

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – święto Matki Boskiej Siewnej

8 września w Kościele Katolickim obchodzony jest za święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nie znana jest dokładna data przyjścia Maryi na ziemię, jednak z Ewangelii według św. Jana dowiadujemy się, że rodzicami Maryi byli św. Anna i św. Joachim, którzy w podzięce za wysłuchane gorliwe modlitwy o potomstwo, ofiarowali Ją w świątyni. (21 listopada Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny)

więcej

Komunia święta rocznicowa.

6 września w naszej parafii dzieci klas piątych przeżywały rocznice pierwszej komunii świętej. Był to dzień wielkiej radości. Dzieci wraz z rodzicami  uczęstniczyły we Mszy świętej o godz. 18:00. Podczas tej Eucharystii dzieci czytały wezwania modlitwy powszechnej a przedstawiciel rodziców odczytał pierwsze czytanie.