Intencje Modlitwy Żywego Różańca na LIPIEC 2024

PAPIESKA: O opiekę duszpasterską nad chorymi

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom oraz ich bliskim siłę od Pana, stając się dla wszystkich widocznym znakiem współczucia i nadziei.

PARAFIALNA: W intencji wypoczywających podczas wakacji

Módlmy się w intencji wypoczywających podczas wakacji, o bezpieczny czas wypoczynku, oraz, aby podziwiając piękno stworzonego świata, rozpoznawali Boga. Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę. (Mdr 13,5).

Pielgrzymka dzieci i młodzieży

W dniach od 24 do 27 czerwca 2024 r. odbyła się pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku pielgrzymi odwiedzili Częstochowe, Klasztor Benedyktynów w Tyńcu oraz Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

więcej

Parafialny Dzień Skupienia

8 czerwca w sobotę odbył się w naszej parafii kolejny już dzień skupienia. Wydarzenie zorganizowane było dla członków Żywego Różańca Rodziców za Dzieci, Apostolatu Maryjnego i Chóru Parafilanego. 

więcej

Sekundycja ks. Kacpra Kusińskiego

W niedzielę 2 czerwca 2024 roku w naszej parafii o godz. 11.00 została odprawiona tzw. Msza święta „sekundycyjna”, czyli jedna z pierwszych po Mszy św. prymicyjnej przez ks. Kacpra Kusińskiego, który przez miniony rok odbywał diakońskie praktyki duszpastersko - katachetyczne w naszej parafIi.

Na zakończenie Mszy św. ks. Kacper udzielił błogosławieństwa prymicyjnego wraz z odpustem zupełnym i błogosławieństwem osobistym dla każdego wiernego. Można było otrzymać pamiątkowy obrazek na którym jest umieszczone jego motto kapłańskie: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31).

 

GALERIA ZDJĘĆ

Intencje Modlitwy Żywego Różańca na Czerwiec 2024

PAPIESKA: Za uchodźców

Módlmy się, aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują.

PARAFIALNA: W intencji ożywienie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa

Módlmy się w intencji wszystkich Parafian o łaskę ożywienia w nas czci do Najświętszego Serca Pana Jezusa, która wyraża się m.in. przez spowiedź św. i Komunie św. w I piątki miesiąca.

Boże Ciało 2024

W czwartek 30 maja 2024 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

więcej

Pielgrzymka do MEDJUGORIE - Informacje dla Pielgrzymów

Szanowni Państwo, zbliża się termin wyjazdu na Pielgrzymkę do MEDJUGORIE - Maryjne Serce Bałkanów, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Węgry. W zwiąsku z powyższym przekazujemy informacje dotyczące daty, miejsca, godziny wyjazdu, oraz wiadomości odnoszące się do przygotowania do Pielgrzymki.

więcej

Spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskich

W sobotę 18 maja od godz. 10.00 w kościele parafialnym w Wilkowyi odbyło się spotkanie księży proboszczów parafii z dekanatów: Pleszewskiego, Dobrzyckiego, Czermińskiego, Żerkowskiego i Jarocińskiego oraz przedstawicieli tych parafii w ramach diecezjalnych spotkań formacyjnych Parafialnych Rad Duszpasterskich.

więcej

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu

W poniedziałek 13 maja 2024 r. dzieci pierwszokomunijne udały się z pielgrzymką dziekczynną do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz panie patechetki: Mariola Ziętek i Magdalena Bieniaś. Opiekę duchową nad dziecmi i ich rodzicami objął ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., mogli również usłyszeć historię powstania tego szczególnego miejsca. Następnie wszyscy udali się do Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu.

GALERIA ZDJĘĆ

Uroczystość I Komunii św. 2024

W niedzielę 12 maja 2024 r., w Uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 11:00, 39 dzieci z naszej parafii przystąpiło do I Komunii św. Zdjęcia dzięki życzliwości FOTO SIP

ZOBACZ ZDJĘCIA