Pielgrzymka autokarowa do Włoch 24.04 – 03.05.2023 r.

Parafia pw. św. Wojciecha w Wilkowyi wraz z Biurem Podruży Orlando Trawel SP. Z.O.O. ul. ks. J. Popieuszki 2D  32-050 Skawina,  organizuje 10 - dniową pielgrzymkę autokarowę do Włoch.

 

TERMIN: 24.04 – 03.05.2023 r.
CENA: 3 090 PLN/os. (przy grupie 46 os.)

PADWA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO – PIETRELCINA – POMPEJE – NEAPOL – RZYM – WATYKAN – CASCIA – ROCCAPORENA – ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI

INFORMACJE I ZAPISY: KSIĄDZ PROBOSZCZ KRZYSZTOF DUCHNOWSKI | TEL. 62 749 21 22
ZAPISY DO DNIA 31 PAŹDZIERNIKA 2022 | PRZY ZAPISIE ZALICZKA 500 ZŁ/OS

więcej

Powitanie ks. wikariusza Jędrzeja

Z dnim 25 sierpnia 2022 roku posługę duszpasterską w parafii pw. św. Wojciecha w Wilkowyi rozpoczął ks. wikariusz Jędrzej Grobelny. Ksiądz Jędrzej przyjął święcenia kapłańskie 19 maja br. w katedrze kaliskiej, pochodzi z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. W nidzielę 28 sierpnia br. podczas Mszy św. odbyło się powitanie ks. wikariusz Jędrzeja w naszej wspólnocie parafialnej. Zapewniamy Księdza Wikariusza o stałej pamięci modlitewnej Parafian w jego intencji.

Pożegnanie ks. wikariusza Roberta

Z dniem 24 sierpnia posługę wikariusza w naszej parafii zakończył ksiądz Robert Szymura. We wtorek, 23 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18:00, jako wspólnota parafialna pożegnaliśmy księdza Roberta. Dziękujemy Mu za dwuletnią posługę i życzymy wszelkich potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwsza sobota dla Maryi

Odpowiadając na wezwanie Maryi z Fatimy w pierwszą sobotę sierpnia po raz kolejny zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszę świętą sprawował ksiądz proboszcz Krzysztof Duchnowski. Pierwsza sobota sierpnia przypadła w święto Przemienienia Pańskiego i jak wspomniał ksiądz proboszcz w homilii, wydarzenia z Fatimy i święto Przemienienia Pańskiego mają wiele wspólnego. Zarówno w objawieniach fatimskich jak i na Górze Tabor świadkami wydarzeń są trzy osoby. Na Górę Tabor Jezus zabrał Piotra, Jakuba i Jana, którzy ujrzeli twarz Jezusa jasną jak słońce, a Jego szata była jasna jak światło. Natomiast w Fatimie Matka Boża objawia się trójce pastuszków Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi w podobnych okolicznościach. Dzieci ujrzały Maryję w białej sukni promieniującej jak słońce. W obydwóch sytuacjach najpierw na Górze Tabor - Piotrowi, Jakubowi i Janowi, a później w Fatimie - trójce pastuszków, było dane oglądać oblicze Nieba. Naszym pragnieniem jest również oglądać oblicze Nieba. Aby tak się stało - idźmy za głosem Ojca, który mówi dzisiaj do nas w ewangelii ‘’ To jest Syn Mój, Wybrany, Jego słuchajcie!’’ . Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiono różaniec, w trakcie którego rozważano tajemnice chwalebne. Na koniec przystąpiono do rozmyślania nad czwartą tajemnicą chwalebną.

Wezwanie Maryi

W dniu 2 lipca w pierwszą sobotę miesiąca, w czasie rozpoczynających się wakacji , spotkaliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wynagradzać Maryi i Jej Niepokalanemu Sercu. Mszę Świętą sprawował ksiądz wikariusz Robert Szymura, który w trakcie homilii przypomniał nam wydarzenia z Fatimy, które miały miejsce 13 lipca 1917 roku. Było to już trzecie spotkanie dzieci z Matką Bożą. Podczas tego objawienia Maryja ponownie wzywa dzieci do różańca na cześć Matki Bożej Różańcowej oraz aby przyszły w to miejsce trzynastego dnia kolejnego miesiąca. Następnie Maryja nawołuje, aby dzieci ofiarowały się za grzeszników, a gdy będą ponosić ofiary, aby wymawiały następujące słowa: O Jezu czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

W dalszej części spotkania z dziećmi Maryja prosi o nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, przez które Bóg pragnie ratować dusze biednych grzeszników. Maryja nawiązuje również do wydarzeń z pierwszej i drugiej wojny światowej, które były karą za obrażanie Boga. Na koniec Maryja prosi dzieci, aby po każdej tajemnicy różańca wypowiadały następujące słowa: O mój Jezu , przebacz nam nasze grzechy , zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia. Chociaż pierwsza i druga wojna światowa to już historia, to łatwo się można domyślić, że wezwania Maryi z Fatimy są nadal aktualne. Modlitwa różańcowa oraz uczestnictwo w nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi to ratunek dla wielu grzeszników dzisiejszych czasów. Nie bądźmy bezczynni, odpowiedzmy na wezwanie Maryi z Fatimy i może poprzez swoją ofiarę uratujemy duszę kogoś ze swojej rodziny lub bliskiego otoczenia. Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiono różaniec, w trakcie którego rozważano tajemnice chwalebne. Na koniec przystąpiono do rozmyślania nad trzecią tajemnicę chwalebną.

Koncert o pokoju

W pierwszą niedzielę lipca w naszym kościele parafialnym, o godz. 10:15 odbył się koncert o pokoju, Podaj ręke Ukrainie, pt. "DEKALOG JEST JAK KOMPAS NA WZBURZONYM MORZU". Koncert w wykonaniu prof. Georgija Agratiny - fletnia Pana, cymbały, światowej sławy wirtuoz, dyrygent oraz Roberta Grudnia - organy, kompozytor solista scen polskich i światowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Serdecznie zapraszamy na koncert PODAJ RĘKE UKRAINIE, KONCERT O POKÓJ" pt. DEKALOG JEST JAK KOMPAS NA WZBURZONYM MORZU". Koncert w wykonaniu prof. Georgija Agratiny - fletnia Pana, cymbały, światowej sławy wirtuoz, dyrygent oraz Roberta Grudnia - organy, kompozytor solista scen polskich i światowych. Koncert pod Patronatem honorowy Burmistrza Jarocin. Koncert odbędzie się w kościele parafialny w Wilkowyi w niedzielę 3 lipca br., rozpoczęcie o godz. 10.15, będzie trwał ok. 45 min. Po koncercie pod chórem zostanie przeprowadzona zbiorka ofiar na pomoc Ukrainie. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Oktawa Bożego Ciała

Każdego dnia podczas Oktawy Bożego Ciała, modliliśmy się za zmarłych i żywych mieszkańców poszczególnych miejscowości, oraz o błogosławieństwo Boże dla rodzin naszej parafii. Codziennie cieszyliśmy się obecnością dziewczynek sypiących kwiaty, parafianami niosącymi sztandary i feletrony oraz dużą liczbą liturgicznej służby ołtarza.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Stand Up

Kończąc rok szkolny i katechetyczny dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i pomoc w nauce. Podczas spotkania młodzieżowego STAND UP, które odbyło się 17 czerwca, dziękowaliśmy Bogu za wszystko co od Niego otrzymujemy. Po krótkiej konferencji dotyczącej dziękczynienia oraz adoracji Najświętszego Sakramentu udaliśmy się na salkę katechetyczną, gdzie znajdował się skromny poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Boże Ciało

Uroczyśtość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest dziękczynienie Bogu za Sakrament Komunii św. Tego dnia, jak co roku, w uroczystej procesji prześliśmy ulicami naszej parafii, aby dać świadectwo wiary w to, że Jezus jest ukryty pod postacią chleba i wina.

Dziękujemy wszystkim, którzy właczyli się w upiększenie tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można składować w wyznaczonym miejscu na parkingu do wtorku 21 czerwca br. włącznie.

więcej