Komunia św. Rocznicowa

9 maja br. był szczególnym dniem dla uczniów klas IV Szkół Podstawowych. Uczniowie tego dnia przeżywali Rocznice Pierwszej Komunii św. Ich aktywny udział we Mszy św. oraz białe alby podkreślały ważność tej rocznicy. Niech każda Msza św. niedzielna będzie dla nich świętem niosącym prawdziwą radość.   

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pielgrzymka Dziękczynna

9 maja dzieci pierwszokomunijne udały się w pielgrzymkę dziekczynną do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz Pani Mariola Ziętek, katecheta w szkole w Wilkowyj. Opiekę duchową nad dziecmi i ich rodzicami objął ks. Proboszcz z ks. wikariuszem. Nasi duszpasterze modlili się za pielgrzymów, także w ich intencji została odprawiona Msza św. Dzieci mogły usłyszeć historię powstania tego szczególnego miejsca. Młodzi pielgrzymi udali się także do Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwsza Komunia św.

Dziś podczas Mszy św. godz. 11:00, 44 dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii św. Tego wyjątkowego Sakramentu dzieciom udzielił ksiądz Proboszcz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwsza Sobota

W dniu 7 maja w pierwszą sobotę miesiąca, który szczególnie jest poświęcony Maryi, spotkaliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wynagradzać Maryi i Jej Niepokalanemu Sercu. Mszę Świętą sprawował ksiądz proboszcz Krzysztof Duchnowski, który w trakcie homilii przypomniał nam, że nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca to nieustanne wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkich grzeszników ale również odnajdowanie Jezusa w Komunii Świętej. Ksiądz proboszcz odniósł się również do zbliżającej się rocznicy pierwszych objawień fatimskich, które miały miejsce 13 maja 1917 roku w Fatimie. Podczas tego objawienia Maryja przepowiada dzieciom, że będą musiały wiele wycierpieć lecz nie powinny się bać, gdyż łaska Boża ich nie opuści. Już od pierwszego objawienia Maryja prosi o pokutę i modlitwę różańcową za wszystkich grzeszników. Niech ten piękny miesiąc maj będzie czasem, w którym jeszcze bardziej wejdziemy w relację z Maryją, naszą ukochaną Matką. Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiono różaniec, w trakcie którego rozważano tajemnice chwalebne. Na koniec przystąpiono do rozmyślania nad pierwszą tajemnicę chwalebną: Zmartwychwstanie Pana Jezusa

więcej

Św. Florianie, módl się za nami

W niedzielę, podczas sumy o godz. 11.00 modliliśmy się za żywych i zmarłych druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych naszej Parafii. Mszę św. oraz homilie wygłosił ks. Proboszcz. Strażacy wraz z sztandarami licznie przybyli do kościoła.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Kapliczki w parafii

W minioną niedziele grupa parafian wraz z księdzem wikariuszem, wzięła udział w Pielgrzymce Rowerowej szlakiem figurek na terenie parafii. Pielgrzymmka wyruszyła z pod kościoła, następnie odwiedziła figurkę Matki Bożej w Annapolu, Hilarowie, Bachorzewie i Kaplicę w Tarcach. Dziękujemy Akcji Katolickiej za organizacje i zapraszamy na drugą część tej pielgrzymki w ostatnią niedzielę maja.  

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Śladem ks. bp Franciszka Jedwabskiego

24 kwietnia jest Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Każdego roku kapłani z całej Polski pielgrzymują do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, kontynuując dziękczynienie księży, wyzwolonych z obozu KL Dachau dnia 29 kwietnia 1945 r, właśnie za przyczyną św. Józefa.

Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Duchnowskim, także uczestniczyli w tych uroczystościach. W minioną niedziele sami mogliśmy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego poświęcony ks. bp Franciszkowi Jedwabskiemu. Nasza pielgrzymka do św. Józefa była dziękczynieniem za Jego kapłaństwo i posługę, oraz prośbą o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii.

Koncert słowno-muzyczny

Zwieńczeniem i zamknięciem uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, był koncert słowno-muzyczny pt. „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego Modlitwa o pokój w Ukrainie”. Podczas koncertu o godz. 18:30 parafia gościła solistów polskich i ukraińskich.

Wystąpili: Jerzy Zelnik – aktor, Lucyna Białas – sopran, Natalia Kozub – skrzypce, Robert Grudzień - organy, kierownictwo artystyczne

Gościnnie:

Olha Hrytsak - alt Ukraina

ZOBACZ ZDJĘCIA

Odpust św. Wojciech - 24 kwietnia

W niedzielę, 24 kwietnia, jako wspólnota parafialna przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Wojciecha, głównego patrona naszej parafii. Sumie odpustowej, w intencji Kościoła, Ojczyzny, Parafii i polskich Kapłanów-Męczenników, o godz. 12:00, przewodniczył ks. prałat dr Sławomir Kęszka - proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębe, Delegata Biskupa Kaliskiego DS. Podtrzymywania Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego. Kaznodzieja podczas homilii przybliżył nam postać ks. bp Franciszka Jedwabskiego, który był jednym z więźniów obozu w KL Dachau. Pamięć o tym wyjątkowym kapłanie jest ciągle żywa, ponieważ parafia pw. św. Wojciecha to miejsce jego narodzin, jak i miejsce dojrzewania jego powołania kapłańskiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W minioną sobotę o godz. 17:30, w naszej Parafii, wystawą i prezentacją multimedialną o Kapłanach-Męczennikach II wojny światowej, rozpoczęły się uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego poświęcone ks. bp Franciszkowi Jedwabskiemu. Prezentacje o tematyce niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau, poprowadził ks. prałat dr Sławomir Kęszka - proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębe, Delegata Biskupa Kaliskiego DS. Podtrzymywania Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego. Msza św. o godz. 18.00 – została odprawiona w intencji polskich Kapłanów-Męczenników. Podczas Mszy św. niedzielnych o godz. 7:30, 9:25 i 16:00 ks. Sławomir wygłosił Słowo Boże, w którym przybliżył nam postać ks. bp Franciszka jedwabskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Odpust Miłosierdzia Bożego

W sobotę 23 kwietnia, w kaplicy Miłosierdzia Bożego została odprawiona Msza św. odpustowa. Sumistą był nasz wikariusz, ks. Robert Szymura. Kaznodzieja podkreślił ważność słów Jezu ufam Tobie, które pomagają odkrywać Boże Miłosierdzie. Po Mszy św. ks. Proboszcz podziekował wsystkich za przygotowanie uroczystości odustowej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

Uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Wilkowyi poświęcone ks. bp Franciszkowi Jedwabskiemu

Pogram Uroczystości

23 kwietnia 2022 r.

Wilkowyja, Kościół Parafialny pw. św. Wojciecha BM

  • godz. 17.30 – Otwarcie wystawy i prezentacja multimedialna o Kapłanach-Męczennikach II wojny światowej.
  • godz. 18.00 – Eucharystia w intencji polskich Kapłanów-Męczenników koncelebrowana pod przewodnictwem ks. kan. Krzysztofa Duchnowskiego – proboszcza Parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wilkowyi.

 

24. kwietnia 2022 r.

Wilkowyja, Kościół Parafialny pw. św. Wojciecha BM

godz. 12.00 – Suma Odpustowa w intencji Kościoła, Ojczyzny, Parafii i polskich Kapłanów-Męczenników, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Sławomira Kęszka – proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębe, Delegata Biskupa Kaliskiego DS. Podtrzymywania Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego.

 

godz. 18.30 – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego Modlitwa o pokój w Ukrainie  Koncert słowno- muzyczny Soliści scen polskich i ukraińskich.

Jerzy Zelnik aktor
Lucyna Białas sopran
Natalia Kozub skrzypce
Robert Grudzien organy, kierownictwo artystyczne
Gościnnie:
Olha Hrytsak - alt Ukraina