V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

1. Można nabyć nowy nr Opiekuna, jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Mały Gość Niedzielny i gazetka parafialna Verbum Adalberti.

2. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.

3. W czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.

4. Odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 9.00: - w czwartek w Łuszczanowie, Kadziaku, Tarcach, Hilarowie i Bachorzewie - w sobotę w Wilkowyi i Annapolu.

5. Nabożeństwa pasyjne: - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30. - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.

6. W piątek: - po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. - Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku będą dwie trasy, dłuższa i krótsza, które będą prowadziły przez miejscowości naszej Parafii. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach i stronie internetowej parafii. Prosimy, aby osoby, które uczestniczyły w ubiegłym roku zabrały ze sobą drewniane krzyże. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę I sobota miesiąca, od godz. 7.00 możliwość spowiedzi św., o godz. 7.30 Msza św., po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W Niedzielę Palmową: - poświęcenie palm na każdej Mszy św., o godz. 11.00 poświęcenie palm na cmentarzu przed kaplicą i procesja do kościoła w której uczestniczy młodzież, obowiązkowo kandydaci do bierzmowania. Przed kościołem w sobotę i niedzielę będzie można nabyć palmy zrobione przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowyi, zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla ministrantów i scholii.

- po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św.

- po Mszy św. o godz. 16.00 Droga Krzyżowa w plenerze, którą poprowadzi Akcja Katolicka. Droga Krzyżowa rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 przed kościołem, następnie przejdziemy ul. Gorzeńskiego, ul. Piskową do ul. Iwaszkiewicza i wrócimy ul. Piaskową do kaplicy cmentarnej. W tym roku Niedziela Palmowa przypada 2 kwietnia w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W obliczu haniebnych ataków medialnych na największego z Polaków, ta Droga Krzyżowa będzie modlitewnym wołaniem o uszanowanie świętej pamięć o św. Janie Pawle II. W tych okolicznościach szczególnie mocno wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

- po wszystkich Mszach św., również w sobotę, zbiórka ofiar dla Rodziny z Łuszczanowa, która straciła dom w wyniku pożaru.

9. Serdecznie podziękowanie Dyrekcji i Nauczycielom Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach oraz szkół podstawowych w Wilkowyi, Łuszczanowie i Bachorzewie za pomoc w organizacji oraz opiekę nad młodzieżą i dziećmi podczas trwania rekolekcji szkolnych.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Matkom Różańcowym z III Róży z Wilkowyi, I Róży Rodziców, Róży Akcji Katolickiej, mieszkańcom Tarc, Annapola i osobom indywidualnym.

11. Spowiedź św. wielkopostna w naszej Parafii w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia w godz.: 9:00–10:00; 15:00–15:45; 16:15–17:00; 19:00–20:00.

12. Informacje dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę do Włoch znajdują się na stronie internetowej parafii.

13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Marioli Zięciak /lat 56/ z Wilkowyi i śp. Ireny Naglak /lat 54/. Wieczny odpoczynek…