Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i dzieci Komunii Św. rocznicowej do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu

18 września 2021r. uczniowie klas czwartych i piątych wyruszyli wraz ze swoimi rodzinami na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu.

Dzieci pierwszokomunijne, a także dzieci Komunii Św. rocznicowej uczestniczyły we Mszy Świętej odprawianej w ich intencji. Ksiądz Wikariusz Robert Szymura wypraszał dla nich i ich najbliższych łaski przed ołtarzem Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej. Po liturgii przyszedł czas na bardzo interesującą lekcję historii. Pielgrzymi dowiedzieli się, skąd pochodzi projekt Bazyliki Świętogórskiej i co działo się z klasztorem i Kościołem w ciągu wieków. Zajrzeli do podziemi kościoła, gdzie poczuli klimat zadumy nad trumnami fundatorówi członków Kongregacji.

W dalszej części spotkania rodziny zostały zaproszone przez ks. Wikariusza do klasztoru na kawę, herbatę oraz pyszny, słodki poczęstunek. Kiedy wszyscy się posilili i spędzili ze sobą czas w miłej, rodzinnej atmosferze, wyruszyli w dalszą drogę. Udali się do oddalonego o dwa kilometry Grabonogu, gdzie znajduje się Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostra zakonna przedstawiła tam piękną historię polskiego działacza społecznego, twórcy ochronek wiejskich, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny oraz błogosławionego Kościoła katolickiego.

Na zakończenie pielgrzymki ksiądz Wikariusz wszystkich pobłogosławił, a chętne rodziny wybrały się jeszcze na spacer do pobliskiego parku. Pomimo deszczowej pogody, wyjazd był bardzo udany. Matka Boża Świętogórska na zawsze pozostanie w sercach dzieci.

Wszystkie zdjęcia z pielgrzymki w galerii.

Galeria zdjęć

wstecz