Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Dnia 9 maja 2021r. w naszej parafii, jako wspólnota braci i sióstr w Chrystusie, przeżywaliśmy wielką uroczystość. Dwadzieścia troje dzieci po raz pierwszy w swoim życiu przyjęło Pana Jezusa do swojego serca. Jako mali przyjaciele Chrystusa, od tego wyjątkowego momentu, w pełni uczestniczą we Mszy św.

 

 

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Wilkowyi, Łuszczanowie i Bachorzewie przystąpili w niedzielę, 9 maja do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystej Mszy św. odprawionej o godz. 9:00, 11:00 i 13:00 przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Duchnowski. W modlitwie uczestniczyli rodzice i panie katechetki. W homilii nasz duszpasterz wyjaśnił dzieciom, jak wielkie wydarzenie dzieje się w ich życiu. Od tej chwili stają się przyjaciółmi Chrystusa, którzy jak apostołowie uczestniczą w Jego uczcie. Ksiądz Proboszcz w swoim słowie nawiązał także do dekoracji, którą przygotowali sami rodzice.

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była, i nadal pozostaje, tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc Dawcę życia wiecznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tej uroczystości, rodzicom sprzątającym i dekorującym, Pani florystce, Panu organiście i służbie liturgicznej.

Galeria zdjęć

wstecz